З в і т
школи І-ІІІ ступенів № 275
імені Кравчука Володимира
Деснянського району міста Києва
про роботу
в 2016 – 2017 навчальному році
-
КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ:
СТРУКТУРА, КОНТИНГЕНТ УЧНІВ,
СКЛАД ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ, ТОЩО.
Школа І-ІІІ ступенів №275 імені Кравчука Володимира забезпечує потреби у загальній середній освіті громадян відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Головним завданням школи є забезпечення реалізації права громадян, які проживають у мікрорайоні школи, на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство. Пріоритетним завданням школи залишається також забезпечення учнів необхідними знаннями, вміннями, навичками, виховання здорового способу життя та соціально адаптованої особистості.
Навчання та виховання учнів здійснюють 54 педагогічні працівники.
Кваліфікаційні категорії педагогів:
– спеціаліст вищої категорії - 22 особи, серед них:
– вчитель - методист» – 5;
– вихователь - методист -1;
– старший вчитель - 9;
– І категорія – 4 особи;
– ІІ категорія – 5 осіб;
– кваліфікація спеціаліста – 19 осіб.
Звання «Відмінник освіти України » мають 4 особи.
Контингент учнів складав 546 учнів, які навчалися у 26 класах :
І ступінь – 1–4 класи – 13 класів – 281 учень;
ІІ ступінь – 5–9 класи – 11 класів – 222 учня;
ІІІ ступінь – 10-11 класи – 2 класи – 43 учня.
З них :
з інклюзивною формою навчання – 7 класів – 22 учня;
спецклас для дітей з вадами зору – 1 клас – 11 учнів.
За педагогічною технологією « Росток » навчалися учні 1-А, 2-А, 3-А, 4-А, 5-А, 6-А класів.
В 10 та 11 класах запроваджено профільне навчання учнів: 10 клас – правовий, 11 клас – українська філологія.
В школі працювало 8 груп ГПД у 1-7 класах, в них – 240 учнів.
-
ЗАВДАННЯ І ПРОБЛЕМИ,
НАД ЯКИМИ ПРАЦЮВАВ ЗАКЛАД
Пріоритетними напрямами роботи педагогічного колективу
у 2016-2017 навчальному році визначено такі:
-
Забезпечення конституційного права громадян на освіту.
-
Всебічний розвиток індивідуальності дитини, задоволення інтересів її і потреб;створення умов для забезпечення рівного доступу до освіти всіх учнів, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами.
-
Збільшення кількості класів з інклюзивною формою навчання відповідно до потреб мікрорайону.
-
Продовження роботи щодо впровадження профільного навчання в старшій школі (10 кл. – правовий, 11 кл. - філологічний).
-
Використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі вивчення всіх предметів навчального плану та управлінської діяльності.
-
Продовження роботи щодо підвищення якості впровадження у навчально-виховний процес інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, узагальнення власного педагогічного досвіду.
-
Спрямування виховного процесу на найвищі морально-духовні та потенційні можливості виховання, створення умов для досягнення життєвого успіху особистості, розвитку її індивідуальних здібностей.
-
Забезпечення подальшого розвитку учнівського самоврядування, широкого залучення його до вирішення питань організації навчального процесу.
-
Посилення профорієнтаційної роботи з неповнолітніми, забезпечення постійного контролю за дотриманням законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності серед учнів, які виховуються у неблагополучних сім’ях із залученням органів внутрішніх справ, служби у справах дітей, громадськості.
-
Суворе дотримання вимог Закону України «Про охорону дитинства», міських і районних програм, що направлені на поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення, соціального та матеріального забезпечення та захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
11.Створення необхідних умов для роботи методичних підрозділів, координації їхньої роботи, організація безпосереднього управління роботою керівників МК та активізація їх діяльності щодо надання методичної допомоги вчителям.
12. Продовжувати внутрішній контроль за викладанням окремих предметів.
13.Активізація індивідуальної роботи з обдарованими та здібними дітьми, систематичної та послідовної роботи щодо підготовки учнів до олімпіад, конкурсів, турнірів різного рівня.
14.Використання в роботі інноваційних підходів до навчання та виховання, роботи з батьками та громадськістю.
15. Організувати згідно з перспективним графіком підвищення кваліфікації вчителів.
16. Надалі продовжувати експериментальну роботу в рамках Школи повного дня, реалізацію проекту «Розвиток інклюзивної освіти шляхом використання Індексу інклюзії».
17. Зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу при залученні підприємств, організацій, громадськості, спонсорів, батьків.
Протягом року робота педагогічного колективу спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми «Впровадження та використання інноваційних форм і методів у навчально – виховному процесі» та виховної проблеми «Школа і сім’я: консолідація зусиль».
-
СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ЗДОБУТТЯ ПОЧАТКОВОЇ БАЗОВОЇ ТА ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ. КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА МІКРОРАЙОНУ. ЗАХОДИ, ЯКІ ВЖИВАЛИСЬ ЗАКЛАДОМ З МЕТОЮ ПОВЕРНЕННЯ ЇХ ДО НАВЧАННЯ.
Педагогічним колективом школи створені всі необхідні умови для обов'язкового здобуття початкової , базової та повної загальної середньої освіти. За школою закріплено мікрорайон з 14 будинків.
Педагогічний колектив школи співпрацює з батьківським колективом. Кожен рік складаються списки дітей шкільного віку, а вчителі школи ведуть облік зайнятості цих дітей на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 р.№ 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 20.04.2016 р.№213 «Про проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку в Деснянському районі», наказу по школі та з метою забезпечення права учнівської молоді на здобуття середньої освіти та проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку в районі.
На дітей, які проживають в мікрорайоні школи, але навчаються в інших закладах є підтвердження.
Коротка характеристика мікрорайону.
- кількість дітей яким виповнилося 5 років – 112
- кількість дітей і підлітків від 6 до 18 років – 815
з них :
- навчаються в навчальних закладах для здобуття повної загальної середньої освіти всього - 810
у тому числі :
-
у загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів –768 у професійно – технічних навчальних закладах – 4
-
на основних відділеннях вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації – 38
-
відомості відсутні – 5 (здають квартири – на ці квартири та дітей складено акт).
Учні, які можуть без поважних причин не відвідувати уроки, знаходяться під постійним контролем. В школі працює Рада профілактики. За 2016 – 2017 н.р. проведено 10 засідань, на які запрошувалися учні схильні до прогулів та правопорушень. Останнім часом падає інтерес до знань у дітей, спостерігається безвідповідальність батьків за виховання і навчання дітей.
-
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОТИ ЗАКЛАДУ.
РОБОТА ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ. УЧАСТЬ В ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНІЙ
ТА ІННОВАЦІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ.
Методична робота в школі була організована згідно наказу по школі № 169 від 01.09.2016 «Про організацію методичної роботи школи І-ІІІ ступенів № 275 імені Кравчука Володимира у 2016-2017 навчальному році»
Роботу педагогічного колективу було спрямовано на завершення реалізації науково-методичної проблеми «Впровадження та використання інноваційних форм та методів у навчально-виховному процесі». (5-й рік навчання).
З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада (наказ по школі від 01.09.2016 № 169), до складу якої ввійшли директор школи, заступники директора з навчальної та виховної роботи, керівники предметних шкільних комісій. Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання, як:
1. Обговорення і затвердження плану роботи методичної ради на 2016/2017 н.р.
2. Обговорення і затвердження планів роботи шкільних МК та МО класних керівників на 2016/2017 н.р.
3. Затвердження плану проведення предметних тижнів у 2016-2017 н.р.
4. Затвердження плану роботи «Школи молодого вчителя»
5. Про особливості організації методичної роботи по реалізації науково-методичної проблеми «Впровадження та використання інноваційних форм і методів у навчально- виховному процесі» на п’ятому підсумковому етапі.
6. Ознайомлення з рекомендаціями МОН України щодо змін у вивченні базових дисциплін.
7. Про підготовку та участь учнів в І, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін , у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідних робіт МАН.
8. Вивчення системи роботи вчителів, що атестуються. Затвердження планів вивчення досвіду роботи.
9. Про підсумки курсової перепідготовки та атестації вчителів школи;
10. Підготовка та організація проведення державної підсумкової атестації. Обговорення нормативних документів.
11. Про виконання навчальних планів та програм.
12. Про підсумки методичної роботи за навчальний рік
13. Підготовка до проведення педагогічних рад з питань:
Листопад 2016 р.
1. Робота з обдарованими дітьми.
2. Адаптація учнів 1-х, 5-х класів.
Грудень 2016 р.
1. Особистісний розвиток учня на всіх сходинках навчання через взаємодію школи та сім’ї .
Квітень 2017 р.
1.Моніторинг успішності та якості знань учнів як один із чинників оцінювання та прогнозування навчального процесу.
2.Підготовка до ДПА у 4-х та 9-х класах
3. Затвердження завдань ДПА у 4-х та 9-х класах.
З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій учителів-предметників була організована робота 6-ти предметних шкільних методичних комісій, затверджено науково-методичні теми, над якими вони працювали:
№ з/п
Назва методичної комісії
Науково-методична тема, над якою працює ПШМК
Голова МК
1.
Природничі науки та історія
Вдосконалення форм і методів організації уроків суспільно-природничого циклу через урізноманітнення особистісно орієнтованої системи навчання, застосування інноваційних технологій для розвитку творчої особистості кожного учня.
Бутенко Н.В.
2.
Загальні дисципліни
Розвиток творчих здібностей учителів та учнів засобами інноваційних методик при використанні особистісно орієнтованого навчання.
Потапенко А.Г.
3.
Іноземні мови
Розвиток творчої особистості в процесі вивчення іноземних мов.
Нікіфорова Ю.А.
4.
Математика, фізика та інформатика
Впровадження та використання інноваційних форм та методів в навчально-виховному процесі на уроках математики, фізики та інформатики.
Ряжечкіна Н.Л.
5.
Українська мова і література, світова література
Компетентнісний підхід у навчанні на уроках української мови та літератури на етапі переходу до нових освітніх стандартів
Яворська Г.О.
6.
Початкова школа
Впровадження та використання інноваційних методів для формування творчої, всебічно розвиненої особистості учнів
Заступник директора з НР Демидюк Т.О.
Продовжувалась удосконалюватись робота з молодими та малодосвідченими вчителями з метою надання їм допомоги у професійному становленні, розв’язанні конкретних проблем методики викладання предмета, сприяння виробленню власного педагогічного стилю роботи. Була організована Школа молодого вчителя (керівник Яворська Г.О.), Рада наставників ( голова Ради – Борисенко С.В. ) відповідно наказу № 166 від 01.09.2016 року «Про організацію роботи з молодими та малодосвідченими вчителями»
Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних і міських семінарів. Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550 у 2016-2017 навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка (навчання на курсах післядипломної освіти) та атестація вчителів відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.
Вчителі, що атестувалися, проводили відкриті уроки та заходи, приймали участь у роботі семінарів, конференцій та педагогічних майстернях, готували творчі звіти.
Згідно результату засідання шкільної атестаційної комісії (протокол №6 від 21.03.2017) та наказу Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації № 189 від 06.04.2017 «Про результати атестації керівних кадрів та педагогічних працівників у 2016-2017 навчальному році» атестовано 11 педагогічних працівників школи.
Вчителі школи діляться своїм досвідом на сторінках періодичних видань. В поточному навчальному році публікації мають :
1. Антощак О.В. Річний план діяльності ЗНЗ. Директор школи. Газета – 2017, 3 9-10
2. Бутенко Н.В. Предметний тиждень з біології. Біологія. Шкільний світ № 12, 2016 р
3.Степанченко О.А. Мовлення вчителя – складова педагогічної майстерності. Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки №2(31) 2016
4.Степанченко О.А. Культура педагогічного спілкування. Українська мова і література в школі №2, 2016
5. Степанченко О.А. Формування духовності учнів на уроках української літератури Духовність особистості: методологія, теорія і практика, травень, 2017.
Авторських програм, підручників, посібників вчителі школи не мають..
У 2016/2017 навчальному році продовжувалась реалізація дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності школи за проектом « Школа повного дня»та участь у науково-педагогічному проекті «Росток» ( 1-6 класи)
З 2014 року в школі запроваджено реалізацію проекту «Розвиток інклюзивної освіти шляхом використання Індексу інклюзії», впроваджений Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» за підтримки Програми «Раннє дитинство» Інституту Відкритого суспільства. У 2016 – 2017 навчальному році у школі функціонував 1 спеціальний клас для дітей з вадами зору, де навчалося 11 учнів та 7 інклюзивних класів, в яких навчалося 23 дітей-інвалідів з різними нозологіями.
5. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ. МЕРЕЖА ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРЕДМЕТІВ, ДОЦІЛЬНІСТЬ СТВОРЕННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ. ПІДСУМКИ УЧАСТІ ЗАКЛАДУ В РАЙОННИХ, МІСЬКИХ, ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЕТАПАХ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД ТА КОНКУСІВ МАН. ЗАСОБИ ЗАОХОЧЕННЯ
З метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді , розвитку її інтересів та обдарувань в школі була проведена відповідна робота , а саме:
-
на засіданнях методичних комісій були визначені обдаровані діти;
-
в навчальному плані були передбачені години для групових та індивідуальних занять з обдарованими дітьми;
-
за такими дітьми були закріплені кращі вчителі школи.
У школі створенні всі належні умови для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти школярами. З 10 класу запроваджено профільне навчання учнів – правовий ( 10 клас) та філологічний ( українська філологія) ( 11 клас) .
Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011р. № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2011р. № 1318/20056, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді, розвитку її інтересів, схильностей і природних обдарувань в школі була проведена робота по підготовці та участі учнів школи у вище зазначених заходах.
Шкільні олімпіади були проведені з усіх базових дисциплін.
Аналіз результатів предметних олімпіад, конкурсів-зпхистів МАН, тощо, свідчить, що робота з обдарованими дітьми у 2016-2017 н. р. організована на достатньому рівні.
Підсумки участі у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
– українська мова і література – ІІІ місце – 3 учні;
– англійська мова – ІІІ місце – 2 учні;
– біологія – ІІ місце – 2 учні;
– географія – ІІІ місце – 4 учні;
– історія України – ІІ місце – 3 учні, ІІІ- місце – 1 учень;
– правознавство – ІІІ місце -1 учень;
– математика – ІІІ місце – 1 учень;
– офісні технології – ІІ місце - 1 учень ;
– комп’ютерна графіка – І місце -1 учень, ІІ місце – 1 учень ;
– комп’ютерна анімація – І місце – 2 учні.
У ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін І місце з комп’ютерної графіки посів 1 учень, з екології ІІ місце – 1 учень, ІІІ місце – 1 учень.
У районному конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт МАН учні посіли призові місця:
- І місце з екології - 2 учня
- І місце з фольклористики – 1 учень;
- ІІІ місце з соціології – 1 учень.;
– ІІІ місце з прикладної математики – 2 учні
У районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
- ІІ місце – 1 учень;
- ІІІ місце – 5 учнів.
Традиційно учні школи беруть участь у Всеукраїнській учнівській науково-практичній конференції «Універсіада», що проводиться Київським міжнародним університетом. У березні 2017 року 2 учнів школи отримали Дипломи ІІІ ступеню з прикладної математики, Диплом І ступеню з географії. Активною та результативною є участь учнів школи у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах «Геліантус», «Соняшник», в яких вони продемонстрували знання, уміння та навички з предметів
-
ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ. ОСНОВНІ ТА НАЙБІЛЬШ ЦІКАВІ ЗАХОДИ. РОБОТА ГУРТКІВ, СЕКЦІЙ. ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА З ПИТАНЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯ СКОЄННЯ ЗЛОЧИНІВ І ПРАВОПОРУШЕНЬ НЕПОВНОЛІТНІМИ.
В 2016-2017 н.р. виховна робота проводилась згідно річного плану роботи школи і була спрямована на формування духовно здорової особистості, виховання високої громадської активності та національної свідомості у школярів.
Педколектив керувався в своїй роботі Конституцією України, законом України “Про освіту”, програмою “Діти України”, концепцією національного виховання та законом України “Про мови в Україні”.
Педколектив будував свою роботу за напрямками:
-
підготовка та проведення різних по формі та тематиці виховних годин;
-
організація дитячого самоврядування школи;
-
профілактика правопорушень та пропаганди здорового способу життя;
-
всебічний гармонійний розвиток світогляду та внутрішньої культури через відвідування музеїв, театрів, виставок;
-
організація вільного часу підлітків через залучення їх в гуртки та клуби за інтересами;
-
вивчення та дотримання Правил дорожнього руху та пожежної безпеки;
-
робота з батьками.
Педагогічний колектив в цьому році працює над проблемою: «Школа і сім’я: консолідація зусиль». Це знайшло відображення у виховних планах класних керівників та проведення педагогічної ради.
Створення і зміцнення української державності неможливе без удосконалення системи виховання учнів, це складова частина Державної національної програми «Освіта». Поняття ефективності управління роботою методичного об'єднання класних керівників відображає ступінь досягнутого у здійсненні наміченої мети і завдань сучасної школи в галузі виховання. Структура управління виховною роботою охоплює всіх учасників виховного процесу: класні керівник, учителі, учні, батьки і відображає установлені між ними стосунки підлеглості, взаємодії, координації. Основною ідеєю є педагогічна культура класного керівника, вчителя, яка значною мірою визначається саме багатством методів вивчення дитини, учня, по-перше, а по-друге, як педагог вміє спостерігати її в процесі розумової, фізичної праці, під час ігор, екскурсій, а потім як результати спостережень трансформуються, перетворюються в методи і прийоми індивідуального впливу на виховання учня.
Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27.10.2016 р. № 3754/981/538/49 на виконання листа Департаменту освіти і науки, молоді та спорту міста Києва від 21.01.2017 р. № 063/273 з нагоди святкування Дня захисника Вітчизни, наказу Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 24.01.2017 р. № 56 ,,Про проведення місячника оборонно-масової роботи’’ та з метою патріотичного виховання учнівської молоді в школі
було проведено місячник оборонно-масової роботи з 23.01.2017 р. по 24.02.2017 р., під час якого класними керівниками були підготовлені уроки мужності, виховні години. Проведено шкільне змагання зі стрільби серед учнів 10-11-х класів.
Відповідно до наказу Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації від 31.10.2016 р. № 183 ,, Про проведення місячника оборонно-масової роботи і патріотичного виховання учнівської молоді та з нагоди святкування Дня Перемоги “ та з метою вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни з нагоди святкування Дня Перемоги в школі було проведено ще один місячник оборонно-масової роботи з 09.04.2017 р. по 09.05.2017р. Протягом місячника проводились уроки мужності, були випущені стінгазети. Команда учнів 10 класу прийняла участь у районній Спартакіаді з військового багатоборства та посіла 5 місце,та у змаганнях по стрільбі з пневматичної гвинтівки де посіла призове ІІ місце.
Головне завдання в роботі класного керівника – створення умов для розвитку особистості учня,виховання патріота України. І досягається це організацією та проведенням виховної роботи з класним колективом та діяльністю в соціумі. Сюди входять:
-
гурткова робота та робота за інтересами;
вивчення умов життя учнів, відвідування вдома, визначення кола спілкування учня в школі та поза нею;
-
взаємини з батьками;
-
проведення виховних бесід, класних годин, екскурсій, походів;
та інше.
Належне місце в системі виховної роботи школи займає національно-патріотичне виховання.
Головним завданням національно-патріотичного виховання школи є формування в учнів психологічних та морально-вольових якостей національно-свідомої особистості, чіткої громадянської позиції,особистих поглядів на сучасні та історичні події.
Відповідно до плану роботи школи упродовж 2016-2017 навчального року організовані та проведені наступні національно-патріотичні заходи:
-
“Уроки мужності”, “Уроки пам’яті”, “Уроки шани” до Дня визволення фашистських таборів ;
-
урок «Україна – єдина країна» з вшануванням пам’яті загиблого випускника школи Кравчука Володимира Сергійовича, офіцера АТО;
-
привітання з Великоднем бійців АТО, що перебувають у станиці Луганька;
-
ярмарка, присвячена Тижню Героя;
-
перегляд кінофільму «Герої Небесної сотні» відповідної тематики ;
-
виставки малюнків, стіннівок газет, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни ;
-
місячник оборонно-масової роботи до Дня Захисника Вітчизни ;
-
місячник оборонно-масової роботи до Свята Перемоги ;
-
спортивні змагання «Козацькі забави» для учнів 8-9 класів;
-
до дня Святого Миколая «Свято несподіванок» - зимові народні ігри та забави для учнів 1-4 класів;
-
зустріч школярів та вчителів з воїнами добровольчого загону «Золоті Леви Чорної Сотні».
-
акція-листування «Тобі, що названий «Золотим Левом» на підтримку бійців добровольчого загону «Золоті Леви Чорної Сотні».
-
свято для учнів 7-8 класів «Різдвяна Україна »;
-
заходи до Великодніх свят, 1-10 класи;
-
конкурс малюнків на асфальті до дня Києва «Києве мій», 1-4 класи;
-
екскурсії до пожежної частини Деснянського району ;
Заходи з національно-патріотичного виховання в школі, спрямовані на реалізацію концепції виховання особистості в умовах розвитку української
державності. Їх зміст орієнтує на практичне досягнення стратегічної
мети сформувати свідомого громадянина та патріота.
Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень. Адже кожна дитина – це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.
В школі проведені конференції для учнів 10-11 класів на тему: «Права, свобода, обов’язки громадянина України», для 6-х класів – «Патріотизм і героїзм різних поколінь».
В школі підготовлено і проведено заходи до свят;
-
День знань;
-
Свято Першого дзвоника;
-
Виставка малюнків на тему: «Спогади про літо»;
-
Святковий концерт, присвячений Дню вчителя «Учитель! Перед іменем твоїм»;
-
Конкурс-виставка композицій ікебан «Ці квіти тобі, моя вчителько» (1-4 класи);
-
Заходи до осіннього місячника з благоустрою;
-
Заходи до Всесвітнього дня дитини;
-
Конкурс-гра «Козацькому роду нема переводу» (5-6 класи);
-
Брейн-ринг «Турнір правознавців» (9-10 класи);
-
Конкурс «Чи знаєш ти свої права та обов’язки?» (1-6 класи);
-
Конкурс малюнків та плакатів присвячений правомірній поведінці учнів;
-
Конкурс учнівських робіт на податкову тематику;
-
Заходи до Дня визволення України та Києва від німецько-фашистських загарбників;
-
Заходи до Дня Героя;
-
Конкурс плакатів-антиреклам з профілактики паління, алкоголізму, наркоманії до Всесвітнього дня СНІДу;
-
Заходи до Міжнародного дня інвалідів;
-
Заходи до Дня прав людини;
-
День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій;
-
Заходи до Дня місцевого самоврядування;
-
Конкурс на кращу новорічну стіннівку;
-
Свято Святого Миколая;
-
Новорічна ялинка для учнів 1-4-х класів, 5-7 класів та новорічний карнавал для 8-11 класів.
Відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.07.2004 р. «Про організацію педагогічного експерименту «Школа повного дня» та Програми «Освіта столиці. 2006-2010рр.», з метою забезпечення якості надання освітніх послуг ЗНЗ, які працюють в умовах експерименту в школі впроваджено дослідно-експериментальний проект «Школа повного дня з 01.09.2012 року», термін впровадження дослідно-експериментальної роботи (Вересень 2012 року - травень 2017 року). Основна ідея проекту «Школи повного дня» - розв`язання протиріччя між зростаючими потребами батьків щодо якісної освіти школярів та недостатньою практичною розробкою умов організації освітнього середовища для навчання та виховання учнів впродовж дня. Організовано роботу гуртків в режимі повного дня.
- «Школа безпеки» - Керівник Пантюхов М.П.;
- «Умілі руки» - Керівник Прокопишина Н.С.;
-
«Веселі художники» - Керівник Потапенко А.І.
-
“Англійська мова” – Капелева З.В.
-
“Юний еколог” – Бутенко Н.В.
-
“Петриківський розпис” – Гребінь В.Б.
-
“Вокальний” – Шмельова І.Г.
-
“Театральний гурток англійською мовою” – Цар П.В.
-
“Історичне краєзнавство” – Лотошко О.В.
-
“Музейна справа” – Яворська Г.О.
-
“Літературна творчість”. – Горобець О.В.
-
Спортивно технічне моделювання – Керівник Петрова Л.Й.
-
Черлідінг – Керівник Домрачева С.М.
-
Баскетбол – Керівник Яковенко В.М.
-
Баскетбол - Керівник Телегін Є.С.
-
Бейсбол – Мацулевич Д.А.
-
Стрільба з лука – Терлецька Н.С.
-
Акробатика – Підлісна Н.О.
-
Футбол – Чикільов І.А.
-
Карате – Білюк А.А.
Гурткова робота проводиться згідно графіка затвердженого директором школи. Один екземпляр знаходиться в учительській для вчителів, другий – в вестибюлі першого поверху для учнів школи.
З метою формування здорового способу життя, залучення учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, оздоровлення, профілактики правопорушень та шкідливих звичок серед неповнолітніх популяризації масового спорту та на виконання наказу по школі № 257 від 01.10.2016 р. «Про участь у Спартакіаді учнівської молоді в 2016-2017 рр.». Учні школи брали участь у змаганнях за програмою Спартакіади та участь у фінальних районних змаганнях.
Були проведені такі бесіди лікарів та психолога з учнями школи:
-
«Психологічний розвиток підлітків»;
-
«Статево-рольова соціалізація підлітків»;
-
«Роль сімї у профілактиці ВІЛ/СНІДу у підлітків»;
-
«Учнівська молодь і проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу»;
Проведено акцію «Діти України проти СНІДу» та анкетування учнів «Моє відношення до алкоголю, токсикоманії, наркоманії».
Школа співпрацювала з Київським обласним центром соціальних служб для молоді спільно з Міжнародним благодійним фондом «Допомога та підтримка в реалізації програми «Людина серед людей», спрямована на формуванні у дітей і молоді здорового способу життя, профілактику ВІЛ/СНІДу.
В жовтні місяці пройшли тижні Правового виховання, під час яких були проведені бесіди, правові ігри, конференції, засідання методичних об'єднань класних керівників «Демократія в школі».
З нагоди відзначення 14.12.16 Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС учнями школи відвідано національний музей «Чорнобиль», проведено тематичні виховні години.
01.12.2016 року в школі пройшов день боротьби зі СНІДом, реферати, диктанти.
22.01.2017 р. організовано та проведено виховні години, головним акцентом у зв’язку з Днем Соборності та Свободи України, була пропаганда ідеї єдності, спільності історичної спадщини, червоною ниткою проходило поняття соборності і свободи які нерозривно пов’язані, вільним і нездоленим може бути лише єдиний народ.
06.02.2017 з метою відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав проведено заходи спрямовані на патріотичне виховання дітей, проведено виховні години 1-11 кл., фотовиставку, в шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку історичної літератури, організовано відвідування експозиції «Твої, Батьківщино, сини. Обов’язок. Подвиг. Трагедія» у меморіальному конкурсі « Національний музей історії Другої світової війни 1941-1945 рр.»
З метою донесення до учнів поняття козацької етики та моралі, виховувати повагу до народних традицій, звичаїв, моральних цінностей, патріотизму, культуру та любов до своєї Батьківщини. 17.02 2017 р. команда школи « Веселі козачата» приймала учать в конкурсі «Козацькому роду немає переводу».
Учнями школи було відвідано виставку, присвячену створенню та діяльності підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», яка діяла в період Другої світової війни під час окупації міста Краснодон фашистськими загарбниками (1942-1943 рр.).
Учні школи приймали учать у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячо-юнацької творчості «Безпека в житті-життя у безпеці» за що нагороджені грамотами.
Згідно з Концепцією виховання дітей і учнівської молоді в національній системі освіти одним з основних напрямків роботи є патріотичне виховання, яке передбачає формування в учнівської молоді патріотичних почуттів, вироблення високого ідеалу служіння народу, готовності до героїчного подвигу в ім'я процвітання незалежної України.
У роботі з військово-патріотичного виховання школа керується Указами Президента України від 06.10.1999 р. № 1284/9 «Про першочергові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій», від 25.10.2002р. № 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» та Положення про допризовну підготовку юнаків, на виконання яких були розроблені заходи з військово-патріотичного виховання учнівської молоді. З метою підвищення престижу військової служби, удосконалення військово-професійної орієнтації спрямованої на підготовку шкільної допризовної молоді до захисту Батьківщини і з нагоди свята – Дня Збройних Сил України в школі проведено місячник оборонно-масової роботи, патріотичного виховання учнівської молоді та районних змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки.
У період з вересня по грудень 2016 року були розглянуті питання:
-
Військово-патріотичне виховання школярів у системі роботи класних керівників та громадськості щодо виконання Концепції національного виховання;
-
Про підготовку приписки юнаків;
-
Про заходи щодо річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників;
-
Про заходи щодо Дня Збройних сил України;
-
Військово-патріотичне виховання школярів у системі роботи класних керівників 1-11 класів.
У школі було розроблено заходи щодо сприяння організаційному проведенні урочистостей до Дня партизанської слави, на відзначення річниці початку підпільного партизанського руху в Україні під час Другої світової війни та на вшанування ветеранів війни та учасників бойових дій.
В школі функціонує рада з профілактики правопорушень, яка покликана з метою попередження правопорушень серед неповнолітніх створення та склад якої затверджений наказом № 179 від 01.09.2016 року.
Учнів, що можуть бути схильні до правопорушень на внутрішкільному обліку немає. Школа співпрацює з підрозділом кримінальної міліції у справах дітей (типова угода № 1 від 30.08.2013р.). Предметом угоди співпраця сторін для виконання завдань:
-
Вирішено питання охоплення дітей навчанням;
-
Забезпечення права кожної дитини на отримання освіти у безпечному середовищі і надання відповідальної допомоги дітям, які її потребують;
-
Здійснення заходів з попередження правопорушень;
Та інше.
Також укладена угода між школою та Центром соціально-психологічної реабілітації дітей № 1 ССД ВОКМР (КМДА) про співпрацю № 1 від 15.04.2014р.
«Усе у вихованні має ґрунтуватися на особистості наставника, бо виховна сила виливається лише з живого джерела людської особистості. Ніякі статути, програми, ніякі організаційні форми, як би хитро вони не були придумані, не можуть замінити впливу особистості вчителя в справі виховання». У школі діє проект «Шкільний поліцейський» Беспальчуком Сергієм Івановичем, шкільним офіцером поліції проведено такі заходи: Права дитини. Відповідальність підлітків за порушення закону. Дії у випадку коли тебе затримала поліція. Причини правопорушень серед підлітків та попередження. Попередження вживання наркотиків. Наркотики та закон. Поведінка у ситуаціях коли ти загубився. Дитина та автомобільний транспорт. Запобігання насильству над дітьми. Поліція і громада (функції,роль,засоби поліції).
Виховна робота, яка проводилась в 2016-2017 році має позитивну оцінку.
-
РОБОТА БІБЛІОТЕКИ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
УЧНІВ ПІДРУЧНИКАМИ.
Шкільна бібліотека – обов’язковий структурний підрозділ навчального закладу, що здійснює інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час.
Робота шкільної бібліотеки зосереджена на забезпеченні умов для якісної навчально-пізнавальної діяльності учнів і результативної праці педагогів. Саме тому пріоритетними напрямками діяльності визначено такі:
– створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книжки, реклами бібліотеки та її послуг; виховання шанобливого ставлення до бібліотеки як осередку естетичної, етичної, інтелектуальної культури людства;
– сприяння всіма засобами бібліотечної роботи вдосконаленню навально-виховної діяльності педагогічного колективу, інформаційно-бібліотечний супровід навчальних занять, поза навчальних і виховних заходів із застосуванням різних носіїв інформації та сучасних інформаційних технологій;
– формування медіа- та інформаційної грамотності школярів, виховання культури роботи з книгою, виховання творчого читача;
– формування та підтримка в активному стані фонду інформаційних ресурсів спрямованих на реалізацію державних освітніх стандартів, основних аспектів освітнього процесу навчального закладу;
– моніторинг інформаційних потреб користувачів, вивчення рівня їх забезпечення, створення власних інформаційних продуктів;
– надання інформаційно-методичної та консультативної допомоги користувачам у пошуку друкованої та електронної інформації, формування навичок її ефективного використання, забезпечення вільного доступу читачів до вітчизняного й світового інформаційного простору з використанням ресурсів мережі Інтернет.
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ ШКОЛИ № 275
ЗА НАВЧАЛЬНИЙ РІК ( 01.06.2017)
1.Читачів усього, з них – 604
-
учнів – 540
-
вчителів та інших працівників – 52
-
батьків – 12
2. Книговидача : ( вересень – травень)
-
підручників – 8091
-
художньої та галузевої літер. – 2938
-
газет та журналів – 2109
3. Відвідуваність: ( вересень – травень)
-
учні – 4890
-
вчителів та інші працівники – 567
-
батьки, інші – 28
4. Кількість масових заходів: : ( вересень – травень)
-
книжкові виставки – 112
-
огляди літератури – 14
-
бесіди – 12
-
бібліотечні уроки – 14
-
рекомендаційні списки літератури – 7
-
інформаційні повідомлення – 6
5. Фонд (на 01.06.2017р.)
-
підручники – 10553
-
художня та галузева література – 14035
-
газети та журнали – 14
6. Книгозабезпеченість (підручники 2016-2017 р.в.) у %:
-
1-4 класи – 85%
-
5, 6, 7, 8, 9 класи – 95%
-
10-11 класи – 100%
7. Надходження до фонду (на 01.06.17р.):
-
підручники – 1658
-
художня та галузева література – 387
-
Надходження до фонду літератури за рахунок спонсорських внесків, подарунків батьків, на кошти , вручені за здачу втор сировини:
-
кількість примірників – 384
-
сума – 13448.16 грн.
9. Списання літератури :
-
підручники – 1889
-
художня та галузева література – 0
10. Довідково-бібліографічна робота:
-
довідки адресні – 106
-
довідки тематичні – 128
-
ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ
ТА МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧНІВ.
Відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту», статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 19 червня 2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 02 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», рішень Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року № 271/271 «Про надання додаткових гарантій учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей», від 22 грудня 2015 року № 61/61 «Про бюджет міста Києва на 2016 рік», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 лютого 2016 року № 59 «Про організацію у 2016 році харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва», розпорядження Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації від 08 лютого 2016 року № 40 «Про організацію у 2016 році харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району м. Києва, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва» та наказу Управління освіти від 08 лютого 2016 року №68 «Про заходи щодо організації харчування учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Деснянського району міста Києва, заснованих на комунальній власності територіальної громади міста Києва», з метою забезпечення учнів школи харчуванням
Безкоштовними обідами були забезпечені учні 1-4 класів в кількості - 281 учень, а також учні пільгових категорій 5-11 класів в кількості -35 учнів із них (діти сироти, діти позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені, діти із сімей киян учасників антитерористичної операції, діти з особливими освітніми потребами,які навчаються спеціальних та інклюзивних класах. На підставі вкладки № 706143 С та заключення ЛКК № 2/66 від 14.12 2014 р. та оновленої (від 13.12.2016 р. дійсне до 13.12.2018 р. до посвідчення для дитини, яка визнана інвалідом, що пов’язана з ЧАЕС,харчується -1 учень школи.
За кошти батьків щодня гарячими обідами було охоплено 285 учнів. До 500 учнів щодня купували кондитерські вироби та напої. Стан харчування контролювала комісія у складі: заступник директора з ВР – Михалко Н.В., голова ПК – Потапенко А.І.
У 2016-2017 н.р. школа не була забезпечена медичним персоналом. Медичний кабінет школи складається з кімнати для амбулаторного прийому учнів та кімнати для щеплення. В кабінеті є спеціальний набір медикаментів для невідкладної медичної допомоги.
Адміністрація школи за підтримки поліклініки МЦ ,,Medilаnd” організували санітарно-просвітницькі та санітарно-профілактичні заходи: огляд дітей з метою виявлення шкірних захворювань та педикульозу.
За підтримки мережі офтальмологічних клінік ,,Візіум” були проведені (з дозволу Управління освіти Деснянської районної адміністрації) ,,Заняття здоров’я” (1-5 класи).
На основі диспансеризації учнів ведуться листки здоров’я, які є рекомендацією для роботи з учнями.
Медичною сестрою заклад освіти був забезпечений у травні 2017 року.
-
СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА УЧНЯМ ІЗ ЧИСЛА
ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ.
Соціальна допомога учням із числа дітей пільгових категорій. В 2016-2017 н.р. в школі були такі учні пільгових категорій:
-
діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування – 4;
-
багатодітні – 48;
-
малозабезпечені – 5;
-
діти інваліди – 21;
Чорнобильці:
-
категорії “Д” – 29.
Безкоштовно харчувалися 1-4 класи – 281 учнів.
Безкоштовно харчувалися учні 5-11 класів пільгових категорій -36 учнів.
Безкоштовно відвідували гуртки – 540 учнів.
Забезпечено шкільною формою безкоштовно – 4 учні. (З них, діти позбавлені батьківського піклування).
Всі учні пільгових категорій отримали новорічні подарунки.
Всі вистави, які проводяться в школі, діти пільгових категорій відвідують безкоштовно.
10. ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ УЧНІВСЬКОГО
САМОВРЯДУВАННЯ
В школі створено і діє учнівське самоврядування «Дзвін». Оформлений куточок для батьків та учнівського самоврядування. Розроблено спільний план роботи адміністрації школи, батьківського комітету та учнівського самоврядування. Підписана трьохстороння угода. Мета роботи Ради старшокласників – розвиток лідерських та комунікативних якостей учнів. Лідер учнівського самоврядування Хуршудян Каріна , учениця 9-А класу, яка була введена до складу Ради школи (протокол №7 від 30.08.2016).
Структура Ради:
Президент ( лідер)
Заступник
Рада учнівського самоврядування по секторам:
Захист прав дитини
Центр «Дозвілля»
Прес-центр
Бібліотечний
спортивний
Дисциплін і порядку
Тематика засідань Ради:
– створення команди лідерів класів
– створення команд класів
– створення бази талановитих та обдарованих дітей;
– співпраця з молодіжними організаціями міста Києва;
– про підготовку та проведення благодійних ярмарок, концертів, акцій та шкільних свят;
– проведення Дня учнівського самоврядування;
– проведення тематичних засідань: до Дня пам’яті та примирення в Україні, Дня матері в Україні та Міжнародного дня сім’ї.
Багатоцільовий, соціальний, освітньо-профілактичний проект у галузі охорони здоров’я для учнів загальноосвітніх шкіл з профілактики ВІЛ, СНІДу та з формування толерантного ставлення до ВІЛ позитивних людей.
12.05.2017 р. лекції СНІД та рак реальні загрози. Збережи своє здоров’я».
У подальшому планується більш активне залучення дітей з особливими потребами до діяльності, учнівського самоврядування, адже спільна участь у різноманітних заходах у позаурочний час сприятиме взаємозбагаченню і розвитку талантів усіх школярів та формуванню лідерських якостей представників ради учнівського самоврядування «Дзвін».
11. ДІЯЛЬНІСТЬ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ.
В 2016–2017 н.р. батьківський комітет школи очолювала Небесна Тетяна Володимирівна.
В школі постійно проводяться різноманітні форми роботи з батьками: батьківські збори, прес-конференції з проблем сімейного виховання, зустрічі за круглим столом, конкурси, дискусії, диспути та інше
За цей час було проведено чотири засідання загальношкільного батьківського комітету. На них були розглянуті такі питання:
-
Звіт голови батьківського загальношкільного комітету про роботу;
-
Затвердження плану роботи ;
-
Участь батьківського комітету у підготовці школи до роботи в зимових умовах;
-
Результати успішності учнів за рік;
-
Заслуховування учнів, які пропускають школу.
-
Залучення дітей до гуртків та спортивних секцій;
-
Зовнішній вигляд учнів.
-
Зустріч з представниками психологічного центру «Психологічний клімат у сім’ї»;
-
Зустріч з наркологом «Наслідки вживання алкоголю, наркотиків, паління та розвиток організму людини».
-
Зустріч з представниками учбових закладів міста «Куди піти учитись?».
-
Зустріч з представниками оздоровчих центрів, туристичних фірм «Оздоровлення влітку».
Члени батьківського комітету переглянули відеофільм представництва громадського об’єднання “Всеукраїнський комітет боротьби з наркотиками”, “Життя чи втеча від життя?” про стан наркоманії в Україні.
-
ДІЯЛЬНІСТЬ РАДИ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО ЗАКЛАДУ.
Адміністрація школи в тісному контакті працює з радою школи.
На засіданнях Радою школи розглядалися такі питання:
1. Аналіз роботи Ради школи за минулий навчальний рік.
2. Обговорення та затвердження плану роботи Ради школи на новий навчальний рік.
3. Результати підготовки школи до нового навчального року.
4. Організація харчування дітей.
5. Організація проведення обов’язкового медогляду дітей.
6. Розгляд питань з безпеки праці та життєдіяльності.
7. Проведення профілактичної роботи з учнями, схильними до правопорушень. Розгляд питання відвідування учнями школи.
8. Заходи щодо попередження дорожньо-транспортного травматизму в школі в зимовий період.
9. Організація та збір допомоги воїнам АТО.
10. Бюджетний запит на 2017 рік.
11. Організація дозвілля учнів під час зимових канікул.
12. Про затвердження висновків атестаційної комісії щодо встановлення кваліфікаційної категорії та присвоєння педагогічних звань вчителям.
13. Про комплектацію педагогічних кадрів на 2017-2018 н.р.
14. Про підготовку школи до нового навчального року.
15. Про оздоровлення дітей школи.
16. Про нагородження учнів 2-8-х, 10-х класів Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні.»
17. Звіт про результати виконання Плану роботи школи за навчальний рік.
18. Про результати навчально-виховної роботи в 2016-2017 н.р.
19. Про нагородження учнів 11-х класів Золотою та Срібною медалями, Похвальним листом «За висові досягнення у навчанні»
20. Випуск учнів 9-х та 11-х класів.
13. ДІЯЛЬНІСТЬ ПІКЛУВАЛЬНОЇ РАДИ.
У школі створена піклувальна Рада. Голова піклувальної ради Мацюк Тарас Ярославович-голова громадської організації «Золоті Леви Чорної Сотні».Заступник голови Лейла Мамедова –журналістка телеведуча каналу ZIK.Метою діяльності піклувальної ради є забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання. В 2016-2017 навчальному році силами піклувальної ради поновилась матеріально – технічна база школи:
-
придбано меблі для організації навчання дітей з вадами зору;
-
надано допомогу в організації виховних заходів загально шкільного характеру;
-
здійснювалася підтримка учнів та вчителів, які демонстрували передові результати у своїй діяльності.
14. СПІВПРАЦЯ ІЗ СІЛЬСЬКИМИ ШКОЛАМИ.
Керуючись положенням про пріоритетність соціального розвитку села та освіти , духовного і культурного розвитку у школі, укладена угода про партнерські зв’язки з Богуславською загальноосвітньою середньою школою № 1 в жовтні 2014 року.
Згідно угоди про спільну діяльність затвердженої адміністрацією школи були проведені такі заходи:
-
організовано зустрічі адміністрацій шкіл для обміну досвідом начально-виховної роботи;
-
обмін методичними розробками;
15. МІЖНАРОДНІ ЗВ’ЯЗКИ.
Школа протягом року приймала активну участь у роботі Районного центру міжнародного співробітництва.
За період існування члени Євроклубу встановили робочі зв’язки з громадськими організаціями різного рівня та спрямування з Представництвом Європейської комісії в Україні. Наш Євроклуб співпрацює з Каунаською гімназією ім. О.С.Пушкіна.
За навчальний рік було проведено ряд заходів, а саме:
1.Виховна година «День Соборності України».
2.Виховна година «Битва під Крутами».
3.День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Перегляд кінофільму.
4.Міжнародний день прав жінок. Презентація «Світ без насилля».
5.Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз. Презентація «Ця страшна хвороба».
6.День космонавтики .Перегляд відеофільму « Космос і люди».
7.Презентація «Чорнобильська трагедія».
8.День перемоги. Перегляд відеофільму «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».
9.Міжнародний день без тютюнопаління. Перегляд відеофільму «Геть паління! Ми - здорове покоління».
10.День українського кіно. Перегляд кінофільмів українських класиків.
11. Міжнародний день толерантності. Презентація для учнів «Толерантність».
12.Всесвітній день боротьби зі СНіДом. Виховна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНіДом.
13.Тиждень «Європейський вибір України». Виставка «Ми - Європа».
14.Всесвітній день прав людини. Презентація «Захист прав людини у Європі та світі».
-
СТВОРЕННЯ ВЛАСНОЇ СИСТЕМИ
ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
ШКІЛЬНА ПРЕСА, РАДІОГАЗЕТА,
ВИКОРИСТАННЯ МЕРЕЖІ Internet.
Сайт школи sch275.wixsite.com/sch275
Сторінка школи у соцмережі FACEBOOK
Електронна скринька sh275@ukr.net
Бібліотечний інформаційний вісник «Бібліоінформ-275 »
Силами учнівського самоврядування випускаються газети та радіогазети.
17. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНОСТЬ.
-
Використання бюджетних коштів, що виділялися закладу для покращення матеріально-технічної бази:
– шкільна форма – 8000грн. 00 коп.
– новорічні подарунки – 3385 грн. 20 коп.
– фільтруюча система харчоблоків – 8360 грн. 00 коп.
– капітальний ремонт даху – 254041 грн. 20 коп.
– капітальний ремонт асфальтового покриття – 10795 грн. 52 коп.
– заміна вікон – 98795 грн.04 коп.
– програма шкільні меблі – 201725 грн. 00 коп.
– придбання обладнання та інвентарю – 132339
– придбання хозтоварів – 267082 грн. 56 коп.
-
Платні послуги не надавалися.
-
Кошти від господарської та виробничої діяльності не надходили.
-
Доходи від здачі в оренду – 19785,53 грн. грн.
-
Школа не має благодійного фонду. Благодійні внески фізичних осіб не надходили
6. Не грошові надходження:
– від Департаменту освіти :
-
Комп’ютери в комплекті – 191635 грн. 95 коп.
-
Комплект столів для настільного тенісу - 12000 грн. 00.коп.
-
Комплекти гімнастичні – 350889грн.24 коп.
-
Футбольні ворота – 20240 грн.00 коп..
-
Комплект волейбольний – 7447 грн. 36 коп.
-
Підручники та учбова література – 45923 грн.37 коп.
7. Кредитів банків не отримували.
-
ОРГАНІЗАЦІЯ ВНУТРІШКІЛЬНОГО КОНТРОЛЮ
ЗА ВИКОНАНЯМ НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ І ПРОГРАМ
ЯКІСТЮ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК УЧНІВ.
Протягом навчального року адміністрацією школи здійснювалась контрольно-аналітична діяльність за навчально-виховним процесом.
Перевірялися такі питання:
-
Календарне планування, поурочні плани.
-
Ведення шкільної документації.
-
Відвідування уроків учителів.
-
Оформлення і ведення особових справ учнів 1-х, 5-х класів.
-
Робота факультативів, консультпунктів.
-
Робота ГПД.
-
Фронтальний контроль стану викладання математики, української мови - початкові класи.
-
Фронтальний контроль стану викладання української мови та літератури і математики 5-10 класи.
-
Моніторингове дослідження викладання природознавства в 4-х класах, інформатики - в 6 класах, хімії – в 8 класах.
-
Моніторинг рівня підготовки учнів до ДПА в 9-х класах. Проведено зрізи знань з української мови ( диктант), української літератури та математики( тестування)
-
Техніка читання в 2-4 класах
-
Робота вчителів, що атестуються.
-
Виконання навчальних програм за такими критеріями:
– Кількість годин, відведених на вивчення предметів за навчальними програмами.
– Фактична кількість використаних годин, відповідність вивчення навчального матеріалу календарному плануванню.
– Виконання вчителями вимог навчальних програм: кількість проведених контрольних, лабораторних, практичних робіт, робіт розвитку зв’язного мовлення, уроків позакласного читання, проведення тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів.
– Об’єктивність оцінювання рівня навчальних досягнень учнів вимогам навчальних програм
-
Робота з учнями, які перебувають на індивідуальному навчанні.
-
Робота з учнями, що потребують особливих освітніх потреб.
-
Робота гуртків в режимі Школи повного дня.
-
Підготовка та проведення державної підсумкової атестації у 4, 9, 11-х класах.
За наслідками внутрішнього контролю надано рекомендації учителям - предметникам, учням та їх батькам щодо поліпшення організації навчально-виховного процесу. Питання, хід та результати контрольно-аналітичної діяльності систематично обговорювались на нарадах при директору, засіданнях МК, наслідки узагальнені в наказах по школі.
19. ФОРМИ КОНТРОЛЮ, ЯКИМ ПІДДАВАВСЯ ЗАКЛАД
З БОКУ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
ТА ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ.
Протягом навчального року школа перевірялась Деснянським Управлінням освіти з питань за такими напрямками:
- готовність навчального закладу до 2016-2017 н.р.;
- перевірка забезпечення медичних кабінетів необхідними лікарськими засобами для надання першої медичної допомоги;
- перевірка стану організації харчування;
-
дотримання вимог інструкції з ведення шкільної документації;
-
вивчення досвіду практичного психолога, що проходить атестацію;
-
вивчення стану функціонування ефективності та виконання законодавства молодими спеціалістами соціально-психологічної служби;
-
перевірка достовірності фактів, викладених у зверненні соціального педагога Приємець Ж.Г.
-
відвідування уроків вчителя інформатики Денисенко Т.М., що атестувалася;
-
розгляд громадських звернень;
-
вивчення питання організації проведення ДПА в 4, 9 класах.
Крім цього школа перевірялась Деснянською СЕС:
-
позапланова перевірка по епідеміологічним показникам.
Директор школи О.Антощак